Zařízení ložnice

To, jak vypadá vaše domácnost, ovlivňuje toky energie i to, zda se vám dobře spí nebo ne.

I většina odborníků na feng-šuej se domnívá, že ložnice by neměla být místem, kde se stresujete prací. Je to místnost, ve které se spí, případně miluje. To však neznamená, že v ní musíte mít jen pohodlnou postel. Podle feng-šuej vám zútulní prostory vaší ložnice i několik dalších prvků:

Knihy

Kniha je pro někoho nejlepším uspávacím prostředkem, jiný zase čte a před spaním knihu odloží. Podle feng-šuej byste však knihu neměli nechat jen tak ležet a otevřenou vedle postele – je to, jakoby jste ještě neuzavřely své myšlenky před spánkem. Knihám proto najděte místo a vždy je pěkně na sebe poklademe.

Rostliny

Samozřejmě, vynechejte ty, které odborníci radí neumisťovat do ložnice. V globálu však rostliny a zeleň v ložnici velmi pomáhají – dodávají klid. Relaxační moment dokáže vnést do vašeho usínání zelené zátiší, malá fontánka nebo tapeta s vyobrazenou přírodou.

Vůně

Aromaterapie už odedávna zklidňuje mysl a pomáhá zapomínat na starosti. Do ložnice se doporučuje například „spánkový zázrak“ – levandulový vonný olej. Nepřežeňte to však s množstvím, jinak by vás mohl dráždit a spánek nepřijde.

Spárujte věci

Harmonii tvoří věci ve dvojicích. Klidně tedy, i když zatím stále bydlíte sama, spěte na dvoulůžku, na které si přidáte dva velké polštáře, dva podhlavníky i dvě přikrývky. Párování platí i pro noční stolky či lampy.

Postel

Důležité je i umístění. Postel opřete o pevnou stěnu a zároveň směřujte tak, abyste z ní dobře viděli na dveře. Před odjezdem na noc dveře zavírejte.

Televize

Pokud nejste nucena prožívat svůj život v jednopokojovém bytě, kde se odehrává vaše spaní, učení, jedení i volný čas, určitě ze své ložnice škrtněte televizory nebo plazmy.