Se světlem v místnosti se dá čarovat

Světlem nešetřete. Možná ušetříte elektrickou energii, zničit si však můžete oči a také dobrou náladu.

Málo světla, málo energie

Staří Číňané to vědí už dlouho a proto potřebu světla, jejíž síla je léčivá, zakomponovali již do osnovy tradičního umění feng šuej. Věří tomu, že čím méně světla člověk má, tím méně má i energie. Svítit potřebujeme v zimě, vždyť v létě máme přece hodně světla ze slunce. Čím méně světla si dopřejeme na podzim i v zimě, tím dříve si koledujeme o deprese a úzkosti, kterých je v zimě jaksi nesrovnatelně více než v létě.

Světlo je rozhodující

Podle feng šuej je světlo v místnosti rozhodující. Pokoj, v kterém se máme cítit příjemně, by měl být světle zařízen. Naopak tmavé místnosti působí depresivně. Zkuste v takové tmavé místnosti strávit půl dne a budete se cítit líně a těžkopádné.

Tmavá místnost, hodně světla

Další pravidlo hovoří o tom, že čím tmavší místnost (nábytek, který tam dal za vás někdo jiný a nemůžete ho vyměnit), tím více je třeba ji rozzářit světlem. Tmavá místnost potřebuje dvojnásobně silnější světlo než ta, co je zařízená světlo.

Otevřená lampa

Svítidla vybírejte precizně. Nadarmo vám bude lampa, která hezky vypadá, když slabě nebo špatně svítí. Neměla by být uzavřena, taková lampa má sklon k přehřívání.

Jedna lampa nestačí

Čím více zajímavých a různých svítidel, tím lépe. Do rohu místnosti můžete umístit stojací lampu, další může osvětlovat místnost ze stropu, atmosféru jiného charakteru dodají malé stropní svítidla. Pak se můžete se světlem i pohrát. Jinak bude vypadat místnost, pokud zapnete jen jedno ze svítidel. Řekněme, že místnost bude najednou útulná nebo dokonce intimní.