Radiátor v koupelně přináší teplo

Dosažení ideální teploty ve Vaší koupelně již nemusí být náročnou záležitostí. Na trhu nacházíme množství druhů topných zařízení od elektrických radiátorů, přes konvertory až po topné rohože. Jak si tedy vybrat správný model, který bude vyhovovat Vašim požadavkům?

Topná tělesa

Nejběžněji se setkáváme s teplovodními, teplovzdušnými a elektrickými topnými tělesy. Ty mohou a nemusí být napojeny na centrální topení. První varianta však představuje jednu podstatnou nevýhodu – není možné ho využívat mimo topné období. Samostatná topná zařízení zajistí flexibilnost vytápění, čili je budete moci využívat kdykoliv si usmyslíte.

Osvědčenými typy topných zařízení v koupelně jsou:

 Panelový radiátor má samostatnou regulaci, no nejčastěji je napojen na centrální topení. Jeho výhodou je dlouhá životnost a vysoká výhřevná schopnost. Dostupné jsou také moderní deskové radiátory, které mají malý objem urychlující nahřátí ale i vychladnutí. Výhodou je široká nabídka velikostí, barev a designů.

 Elektrický trubkový radiátor sice nemá takovou výhřevnou schopnost jako panelový, výborně ale poslouží jako sušák na ručníky, je kompaktní a mimo topnou sezónu může být napojen do elektrické sítě.

 Koupelnový konvektor může mít různé velikosti a tvary. Díky své nenápadnosti se hodí do malých koupelen. Dostupné jsou stojanové, závěsné, podlahové i parapetní konvektory s automatickou regulací teploty. Jelikož jde o elektrické zařízení, samozřejmostí je ochrana proti vlhkosti.

 Koupelnový infrazářič může obsahovat tři funkce současně – ohřev, odsávání a osvětlení, což ho činí ideálním do koupelny malých rozměrů. Jeho výhodou je energetická úspornost ale zejména fakt, že namísto vzduchu ohřívá přímo Vás. Předchází se tím vzniku nepříjemné vodní páry.

Podlahové topení

Zde je na výběr centrálně napojeno topení nebo tzv. elektrická topná rohož. Ta má oproti klasickému podlahovému topení obrovskou výhodu v podobě jednoduché instalace – stačí ji aplikovat na očištěnou původní podlahu.