Při menších rozměrech interiéru je zařízení obývací místnosti problémem. Abyste dosáhli vyváženého interiérového designu, pohodlného a estetického vzhledu, je třeba více než jen náhodně rozmístit kusy nábytku po obýváku. Nutnost přesné představy, kam který kus nábytku půjde, je v případě malého interiéru samozřejmostí.
V první řadě je to sedací souprava. Tu prostě musí mít každý obývák. Dnes už najdete v nabídce sedací soupravy různých rozměrů, tvarů a také materiálů. Nezapomínejte, že právě ona je hlavní dominantou obývací místnosti, na druhé straně nesmí zabírat celý prostor. Vybírejte raději dvoj-sedačku, která bude doplněna taburetkami.
Dalším důležitým faktorem je konferenční stolek. Ten by měl být menších rozměrů, světlejší barvy, ideální je prosklená vrchní deska. Pokud míváte často velké hostiny, rozhodněte se pro rozkládací stolek. V případě potřeby ho rozložíte, složený na druhé straně opticky neubere z prostoru, a to je velmi důležité.
Dominantou bude sedací souprava. Televizor umístěte naproti. Zapomeňte na těžké obývací stěny. Vyberte si sektorový nábytek. Je známý svými rovnými, čistými liniemi. Právě oni působí vzdušně. Pokud zařizujete opravdu minimální prostor, postačí vám jen jedna skříňka pod televizor. Nad ní může být polička. Pokud vlastníte dvoj-sedačku, a vejdou se vám do obýváku i taburetky rozmístěte je vedle sedačky po stranách. Zajistíte si tak dostatek místa pro přecházení mezi televizorem a stolkem. No, a pak už stačí jen kvalitní osvětlení jemnými bodovými světly, a je to.
Barvy na stěny by měly být spíše světlejších tónů. Úplně postačí jemně okrová, žlutá, či klasická bílá. Pokud se vám to zdá moc fádní, osvěžte jednu stěnu místnosti samolepicí tapetou. Pozor, i ona by měla být jen jedné barvy a nepříliš výrazná! Při tom správném výběru se nebudete cítit stísněně, a to je vlastně hlavním cílem při zařizování menší obývací místnosti.