Pracovna v domácím prostředí

Téměř nikdo z nás, kteří při práci používáme počítač a internet, se nevyhne práci z domova. Právě práce doma bývá mnohdy složitější než práce v běžné v kanceláři. Kolem se nachází množství jiných lákadel, které zvětšují nechuť do práce. Nicméně svou práci musíme dokončit. Při zařizování pracovny doma proto musíme držet podle postupů, díky kterým bude naše výkonnost nejvyšší a pracovna nebude překážet.

Lokalizace domácí pracovny

Před koupí zařízení domácí mini pracovny se musíme rozhodnout, do jaké místnosti ji je vhodné umístit. Zejména v panelákových bytech není dostatek prostoru na zvláštní pracovní místnost. Proto ji musíme začlenit do jiné místnosti. Pracovnu ze zásady neumísťujeme do ložnice. Pohled na postel nám při práci navodí pocit ospalosti a nevole do práce. Naopak při usínání se budeme muset dívat na nedokončenou práci, která nám nedá spát. Navíc, počítač není vhodné umisťovat do místnosti určené na spaní kvůli elektrosmogu.

Nejvhodnějším řešením je pracovna v obývací místnosti , hale či chodbě v případě jejího většího rozměru. Ideální je schování pracovního stolu do výklenku. Pokud prostor žádný neobsahuje, pracovnu dokážeme oddělit jednoduchou sádrokartonovou příčkou či paravánem.

Funkční nábytek do pracovny

Zařízení nábytku pracovny vklíněné do jiné místnosti volíme v duchu přítomného interiéru. V obchodech je dostupných množství speciálních kousků, které nám pomohou efektivně využít prostor. Např. pracovní skříň, která se po otevření mění na plnohodnotnou pracovnu. Uzavřením dvířek se z pracovny stane jen obyčejná skříň. Pracovnu můžeme zařídit také různými sklápěcími poličkami, které v případě potřeby většího prostoru opřeme svisle o zeď. Stolky z pracovny se dají také využívat i jako konferenční, což se určitě využije při větších návštěvách.