Nadčasovou klasiku bydlení lidé ocení

Klasický styl v bydlení vyznávají lidé, kteří umějí ocenit tradici. Propůjčuje si totiž prvky charakteristické pro baroko či rokoko.

Nadčasová klasika se snoubí s takovými barvami, materiály a tvary, kterými se moderní design nevyznačuje. Jídelny zařízeny v tomto stylu jsou elegantní a nadčasové. Místo, kde se setkává rodina při večeři či rodinných setkáních, by mělo vyzařovat jistou atmosféru. Stará dobrá klasika v interiéru se vyznačuje především jednoduchými siluetami, ale složitými detaily, tlumenými odstíny a luxusními materiály. Kvalitní přírodní dřevo či křišťálové lustry jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Jednotlivé kusy nábytku by měly sice dokonale spolu ladit, ale zároveň působit nenuceně.

Jemné tóny v jídelně navodí příjemnou atmosféru. Prostor působí odlehčeně i díky tomu, že je jídelní část umístěna u okna. Jednoduché linie, barvy a materiály působí vkusně a nenuceně.

Masivní dřevěný stůl je nestárnoucí klasikou. Luxusní židle smetanové barvy, dlouhé závěsy a především křišťálové lustry působí elegantně a nadčasově. Velkorysý prostor si zaslouží v případě klasiky i velkorysé honosné řešení.

Při klasice se nemusíte bát ani kombinování vzorů. Svislé čáry v kombinaci s horizontálními budou působit uvolněně. Květinové potisky, tlumené přikrývky či dokonce tečky mohou skvěle hrát v interiéru, zacházejte však s nimi raději opatrně a promyšleně. V případě stěn zvolte jemné barvy, zatímco podlahy by měly být v tmavších sytějších barvách.

Přísné linie nejsou v klasickém stylu příliš žádoucí. Nábytek s ostatními částmi zařízení by měl podporovat klidnou a útulnou atmosféru. Příjemný pocit dosáhnete i použitím koberce.

Pokud jde o doplňky, ty je lepší používat v párech. Ať už jde o různé dekorace, vázy, lampy či dokonce zrcadla. Podpoříte efekt elegance a interiér bude působit harmonicky. Nezapomeňte také na to, že klasický styl vyžaduje porcelán, ale i metalické kovy jako bronz či stříbro.