Ložnice a její triky

Co zde chceme dělat: spát, mít sex, číst a skladovat pár polštářů, které se nikde jinde nevejdou

Feng-šuej trik: Umístění postele v místnosti není žádná věda. Jediné pravidlo zní, že hlavový konec postele by měl být co nejblíže ke stěně, tehdy se cítíme jistější a spíme hlouběji. Kromě toho by se z ložnice nemělo stát skladiště harampádí. Využít úložné prostory je v pořádku, ale prosím diskrétní. Všechny časopisy případně náhradní povlečení patří do pěkných kartonů a krabic, nejlépe do velké skříně s dveřmi. V uklizeném ložnici si člověk lépe odpočine – a i při sexu má čistou hlavu.

Trik na osvětlení: Pro lampu na čtení je nejlepší teplé světlo žárovkových či halogenových lamp. Další vybavení: stropní svítidlo kvůli atmosféře s možností hry se světlem. Případně stojací lampa, když se v ložnici převlékáme. Aby světlo v pokoji i zůstalo, je dobré mít světlé závěsy či žaluzie a večer je důsledně zatáhnout. Jinak pokoj nebude vypadat útulně, ale tmavě.

Trik pro zdraví: Varování před elektrosmogem: Když se elektrické přístroje jako lampy či televizor připojí vícenásobnou zásuvku a před spaním se z ní vypnou, je vše v pořádku. Tyto přístroje sice vysílají magnetické vlny, ale považují se za neškodné. Jinak je tomu u tzv. pulzujících, vysokofrekvenčních polích, které prý mohou způsobovat bolesti hlavy či problémy se spánkem.Vydávají jejich bezšňůrové telefony a jejich stanice, mobily, nabíječky na mobily a WLAN routery. Tyto technické přístroje je lepší odkládat v chodbě či pracovně (jinak dodržet alespoň 50 cm odstup a vypínat přístroje, když je zrovna nepoužíváte). Pro všechny, kteří nemají dobrý spánek, je důležitým tipem na zařízení postele, nová dobrá matrace.

Trik na klima: V ložnici stačí mít teplotu 16-18 stupňů, ale ne méně. Důležité je ráno a večer před spaním dobře vyvětrat. Větrání přes sklápěcí okno nestačí. Pro klima jsou dobré i rostliny, které speciálně v noci produkují kyslík, např. pravé aloe.