Co zde chceme dělat: vařit a společně či samostatně stolovat, připravit si kávu, mluvit s partnerem či nejlepší kamarádkou, dělat si party s množstvím červeného vína, jen tak sedět za stolem a odpočívat
Feng-šuej trik: Pro ty, kdo rádi sedí s přáteli v kuchyni: kulatý nebo oválný stůl přispívá k tomu, aby bylo veselo. Dobrá je i kuchyňská lavice. Je vaše kuchyň úzká? Pak je alternativou oválný sklápěcí stůl se dvěma sklápěcími židlemi. Učení feng-šuej doporučuje červenou ochrannou desku za sporákem – posílí to element ohně a působí to harmonicky. Trik na osvětlení: Modré, studenější světlo kolem 4000 Kelvinů z neonky nebo rourovitý lampy perfektně osvětlí pracovní plochu a kromě toho působí aktivizující. Nad kuchyňský stůl naopak pasuje výškově nastavitelná lampa s teplým světlem.
Trik pro zdraví: V pronajatých bytech už většinou část kuchyňského zařízení je. Zlaté pravidlo: v případě, že je v kuchyni příliš lepenky či překližky, měli byste alespoň u kuchyňského stolu či pracovní desce investovat do masivního dřeva. To snižuje množství škodlivin. U starých kuchyní je však riziko poškození zdraví, malé množství formaldehydu v průběhu prvních dvou let vyprchá. Tip pro novou podlahu: Raději žádné PVC, které obsahuje stále mnoho změkčovačů, lepší je laminátová podlaha nebo linoleum.
Trik na klima: V kuchyni postačí teplota 18 stupňů Celsia, protože vařením vzniká mnoho dodatečného tepla a navíc až do 4l vodní páry denně. Proto je větrání v kuchyni nezbytné. Pokud se i tak objeví plíseň, nepanikařte. Její malé ložisko na tepelných mostech, jako jsou okenní rámy, jsou většinou neškodné. Dají se jednoduše setřít hadrem. Horší je, pokud se plíseň objeví v bytě na místech, kde se vlhko a plíseň tvoří v rámci stavebního materiálu – tehdy musí přijít na pomoc odborník.