Co zde chceme dělat: pracovat, telefonovat, surfovat na internetu, honit kreativní myšlenky, dělat daňová přiznání či psát pozvánky na oslavy narozenin
Feng-šuej trik: Zelená či bílá jsou barvy, které podporují kreativitu a soustředění. Kdo je nemá rád, ten může kreativitu podpořit obrázky vln, písečných pláží či lesních potůčků. Ten, kdo nemá celou pracovnu, ale jen psací stůl, by měl v době volna psací stůl uklidit. Praktický je například starý sekretář, který se dá zaklapnout tak, že na něm jeho pracovní funkce není vidět. Kdo může, ten by měl psací stůl umístit raději do jídelny či obývacího pokoje než do ložnice.
Trik na osvětlení: Modré světlo nad 3000 Kelvinů povzbuzuje bdělost a aktivitu, takže dobře pasuje do koutku s psacím stolem. Kdo chce, může použít i žárovky na denní světlo od 5000 Kelvinů, které neoslepují.
Trik pro zdraví: Kdo hodně pracuje z domu, měl by si sehnat pohodlný psací stůl a židli k němu.
Zlaté pravidlo: Netřeba nic měřit na centimetry, sezení by mělo být jednoduše pohodlné. Nejlepší je zvolit výškově nastavitelnou židli, která umožní dynamické sezení. Přitom je důležité nenechat se oslepit. Počítač by měl stát – pokud je to možné – v přímém úhlu k oknu. Odstup mezi obrazovkou a okem má být asi 60 cm. Kdo má laptop, měl by si přidat externí klávesnici, díky níž se člověk při sezení nehrbit.
Trik na klima: Ideální je teplota kolem 20 stupňů Celsia. Důležité je také myslet na to, že suchý vzduch z topení, který dráždí sliznice a napomáhá prochladnutí, můžeme mít ve firmě, ale jen zřídka doma. Proto předtím, než všude umístíme zvlhčovače vzduchu, raději nejdříve změřme, zda je vzduch opravdu suchý. Optimální vlhkost vzduchu je mezi 40 a 65%. Měřiče, tzv. vlhkoměrů koupíte v hobbymarketech.