Myčka nádobí se dnes považuje za neodmyslitelnou součást vybavení každé kuchyně. V dnešní uspěchané době nemá téměř žádná hospodyňka čas na neustálé mytí kuchyňského nádobí v dřezu. Přítomností myčky nádobí ve vaší kuchyni se vyhnete mytí nádobí vlastníma rukama. Některé saponáty nejsou stále šetrné k vaší pokožce, protože obsahují dráždivé chemické látky. Naskládané kuchyňské nádobí v dřezu či na místě vedle něj zas vytváří dojem velkého nepořádku v kuchyni. Do myčky veškeré nádobí jednoduše schováte a již více nebude nikomu na očích. Když se myčka nádobí naplní, zapnete ji a vy můžete nerušeně odpočívat, zatímco se váš nádobí myje.
Třídy myček
Téměř každá myčka nádobí se vyznačuje jinými vlastnostmi. Před její koupí je třeba jejich prostudování, protože vám daný typ myčky nemusí vždy vyhovovat. V první řadě se zajímáme o energetickou třídu. Je označována od A až D, přičemž A je nejúspornější provedení. Podobné abecední označení vystihuje i kvalitu mytí nádobí a sušení nádobí. Tyto hodnoty jsou označovány škálou od A po F, A zůstává i v tomto případě nejlepší známka.
Velikost myčky
Každá rodina potřebuje v závislosti na počtu jejích členů jinou myčku nádobí. Dvoučlenné rodině postačí myčka nádobí s menší kapacitou. Základny dělení myček podle kapacity mytého nádobí je založeno na uvedení množství sad nádobí, které lze umýt na jedno mytí. Pod soupravou se myslí jeden mělký, jeden hluboký a jeden dezertní talíř, šálek s podšálkem a kompletní příbor. Nejmenší myčky nazývané kompaktní zda stolové se vyznačují kapacitou většinou 4 soupravy, myčka šíře 45 cm umyje cca 8 souprav a největší myčky o šířce 60 cm 12 až 14 sad nádobí. U myček nádobí platí pravidlo, že čím více souprav, tím více energie se spotřebuje. Některé myčky nabízejí možnost nastavení počtu souprav, čímž dokážete ušetřit elektřinu.
Způsob používání mycích prostředků
Myčky nádobí se rozlišují i mycími prostředky, které v nich můžeme použít. Některé myčky, většinou starší modely, obsahují tři přihrádky, do kterých dáváme zvlášť čisticí prostředek, leštidlo a regenerační sůl. Novější modely však nabízejí možnost použití kapslí, které obsahují všechny látky. Některá území se vyznačují vysokou tvrdostí vody, proto při použití kapslí přidávejte do myčky i regenerační sůl, která zabrání usazování vodního kamene v myčce a také na mytí nádobí.